- 570 569 165
- [email protected]
- Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Przeglądy systemów asekuracji wykonywane przez Grupę FAS to profesjonalne podejście do kontroli zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości.
Nasz zespół wykonuje specjalistyczne przeglądy systemów asekuracji w oparciu o najwyższe standardy po to by zapewnić Ci bezpieczeństwo.
Chroń personel pracujący na wysokości i zachowuj zgodność z obowiązującymi przepisami, korzystając ze specjalistycznego zespołu specjalistów Grupy FAS.
Czy Twoja firma niedawno zainwestowała w system asekuracji prac na wysokości, elementy dostępu do dachu lub system obsługi elewacji? Aby zachować zgodność z obowiązującymi przepisami dotyczącymi pracy na wysokości, ważne jest, aby systemy te były kontrolowane, testowane i oznakowane zgodnie z wymaganiami producenta.
Grupa FAS stale wykonuje przeglądy okresowe stałych systemów asekuracji przed upadkiem z wysokości.
Nasi inspektorzy posiadają ważne certyfikaty autoryzujące i uprawniające do wykonywania corocznych przeglądów oraz serwisowania urządzeń.
Obowiązujące wymagania prawne określają konieczność przeprowadzania przeglądów okresowych sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości oraz częstotliwość tych kontroli. Odstęp czasu między przeglądami nie powinien przekroczyć okresu 1 roku, a w szczególnych przypadkach związanych np. z trudnymi warunkami pracy producent może wymagać częstszych kontroli.
Przegląd okresowy może przeprowadzić tylko osoba kompetentna w tym zakresie, posiadająca ważny certyfikat poświadczający jego wiedzę i umiejętności. Jeśli z jakiś przyczyn okaże się, że okres od ostatniej kontroli przekroczył 12 miesięcy, konieczne jest dokonanie przeglądu przed użyciem sprzętu. W przeciwnym razie system bezpieczeństwa jest nie dopuszczony do użytkowania i pod żadnym pozorem nie można go używać.
Idealnym rozwiązaniem jest rezerwacja przeglądu z dużym wyprzedzeniem (najlepiej ok 1 miesiąca).
Pamiętaj że również ŚOI podlegają corocznej kontroli i powyższe warunki również mają zastosowanie do nich.
Wykonanie zdjęć i dokumentacji istniejącego sprzętu.
Zalecenia dotyczące wykonania testu obciążeniowego i ponownej certyfikacji istniejącego sprzętu (w razie potrzeby).
Oszacowanie kosztu natychmiastowych napraw istniejącego sprzętu lub modernizacji systemu (w razie potrzeby).
Sporządzenie i dostarczenie szczegółowego raportu opisującego przeprowadzoną kontrolę z odniesieniem do potencjalnych problemów ze zgodnością, jeśli zostaną zaobserwowane.
Analiza zgodności z audytem technicznym. Kontrola istniejącego sprzętu i funkcji projektu systemu pod kątem prawidłowości norm i przepisów bezpieczeństwa.
Wykonanie zdjęć i dokumentacji istniejącego sprzętu.
Przedstawienie zalecenia dotyczącego ponownego testowania i certyfikacji istniejącego sprzętu (w razie potrzeby).
Wykonanie projektu koncepcyjnego nowego systemu w celu uzupełnienia już istniejącego rozwiązania (w razie potrzeby).
Oszacowanie kosztów naprawy braków w istniejącym sprzęcie obejmującego koszt zarówno dostawy, jak i instalacji nowego sprzętu.
Sporządzenie i dostarczenie szczegółowego raportu opisującego przeprowadzoną kontrolę w odniesieniu do potencjalnych problemów ze zgodnością zauważonych podczas przeglądu.
Ocena dotyczy budynków bez istniejącego wyposażenia:
Wizyta na miejscu w celu oceny i przeglądu wymagań dotyczących dostępu do elewacji, pracy na konstrukcji lub innych miejsc narażonych na ryzyko upadku oraz zgodności z przepisami bezpieczeństwa.
Przegląd istniejącej dokumentacji projektowej (jeśli istnieje).
Projekt koncepcyjny proponowanego systemu asekuracji.
Kosztorys i budżet na dostawę i montaż nowego systemu.
Dostarczenie szczegółowego raportu opisującego wymagania dotyczące bezpieczeństwa i wskazania nieprawidłowości, które należy usunąć.
Witamy w panelu rejestracji. Rejestracja w naszym serwisie przynosi wiele korzyści.
Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem naszej strefy ekspertów, nie czekaj dłużej i wypełnij formularz rejestracji znajdujący się po prawej stronie.