Audyty bezpieczeństwa

Przeprowadzony przez specjalistów Grupy FAS audyt bezpieczeństwa prac na wysokości pozwala uzyskać niezbędne informacje i zapewnić bezpieczeństwo podczas ich wykonywania

Audyty bezpieczeństwa prac na wysokości

Audyty bezpieczeństwa prac na wysokości - Grupa FAS

Przeprowadzane przez Grupę FAS audyty bezpieczeństwa pozwalają szczegółowo zweryfikować czy są spełniane wymagania prawne dotyczące pracy na wysokości. Proces audytu oparty jest na aktualnych przepisach obowiązujących w Polsce oraz bardzo restrykcyjnych międzynarodowych standardach.

Audyt bezpieczeństwa krok po kroku

Przebieg audytu wykonywanego przez specjalistów FAS został podzielony na etapy umożliwiające łatwe i uporządkowane zebranie niezbędnych danych do dokonania oceny i wskazania odpowiednich rozwiązań.

 • Krok 1 - Opracowanie zakresu oraz planu audytu

  Przygotowanie zakresu i szczegółowego planu przeprowadzenia audytu zawierającego poszczególne terminy wykonania zaplanowanych czynności.
 • Krok 2 - Przeprowadzenie zaplanowanych działań

  Analiza przedsiębiorstwa, w której następuje zapoznanie się ze strukturą organizacji, infrastrukturą, warunkami pracy oraz miejscami w których występuje zagrożenie upadkiem z wysokości.

  To bardzo ważny etap audytu, który pozwala zweryfikować i ocenić czy pracownicy stosują się do przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania codziennych czynności. Uzyskane na podstawie obserwacji dane ukazują wiele nieprawidłowości wynikających z rutyny i ukierunkowują dalsze działania naszych specjalistów.

  Dokonujemy przeglądu dokumentacji związanej z bezpieczeństwem w tym, badań lekarskich, okresowych szkoleń bhp, szkoleń w zakresie pracy na wysokości, planu bezpieczeństwa, ocen ryzyka na poszczególnych stanowiskach i planu ratunkowego.

  Ten etap związany jest również z weryfikacją posiadanych środków ochrony zbiorowej i indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości pod kątem ich sprawności i aktualnych przeglądów okresowych. Podczas tych czynności weryfikowana jest również infrastruktura i spełnianie przez nią technicznych wymagań pozwalających na bezpieczne stosowanie zabezpieczeń.

 • Krok 3 - Opracowanie raportu

  Trzeci krok to żmudna ale niezwykle istotna praca polegająca na opracowaniu wszystkich zebranych podczas audytu informacji. Powstający na tym etapie obszerny raport wskazuje procesy i obszary, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa wraz z propozycją optymalnych rozwiązań, które zapewnią właściwą ochronę pracowników.
 • Krok 4 - Przekazanie i omówienie raportu

  Ostatnim etapem jest przekazanie opracowanego raportu Zleceniodawcy oraz szczegółowe przedstawienie podsumowania z wykonanego audytu. Na tym etapie przedstawiane są również rozwiązania, które mają wyeliminować stwierdzone podczas audytu nieprawidłowości.
Zaloguj się na swoje konto

Witamy.

Witamy w panelu rejestracji. Rejestracja w naszym serwisie przynosi wiele korzyści.

 • Będziesz zawsze na bieżąco z nowościami w branży, na naszym blogu oraz z naszymi produktami i usługami. ​
 • Zyskasz dostęp do strefy umożliwiającej pobieranie plików związanych z naszymi produktami i usługami.​
 • Zdobędziesz dostęp do strefy eksperta, gdzie znajdziesz wiele ciekawych rzeczy, których nie znajdziesz gdzie indziej.​
 • Otrzymasz rabaty cenowe, które będą oferowane wyłącznie naszym zarejestrowanym czytelnikom.​

Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem naszej strefy ekspertów, nie czekaj dłużej i wypełnij formularz rejestracji znajdujący się po prawej stronie.